29.12.2013Střední školy si mohou objednávat dodatky k osvědčení pro své absolventy

Od 30. 1. do 15. 3. 2014 se mohou střední školy na adrese http://www.europass.cz/dodatek-k-osvedceni/vzdelavaci-instituce/ opět přihlásit k vydávání dodatků pro svoje žáky. Po přihlášení se do databáze zástupci škol uvedou počty svých letošních absolventů a požadované jazykové verze dodatků. Od začátku dubna 2014 budou v databázi připravené dodatky k osvědčení ke stažení ve formátu pdf a následnému tisku. Školy, které se rozhodly k vydávání dodatků letos poprvé, se před přihlášením zaregistrují vyplněním krátkého on-line formuláře zde.

Novinkou v letošním vydávání dodatků je to, že si školy mohou z databáze stáhnout také hlavičkový papír. Školy tedy mohou zvolit jednu z možností:

1)      Hlavičkový papír bude připraven již vytištěný a jako v předchozích letech poskytnut zdarma. Od druhé poloviny dubna 2014 si školy budou moct příslušný počet hl. papíru vyzvednout v Regionálním konzultačním centru – tedy v databázi označí ANO (mám zájem obdržet hlavičkový papír).

2)      Hlavičkový papír si stáhnou školy z naší databáze (jako pdf dokument) a vytisknou na vlastní papír (doporučujeme na papír vyšší gramáže, než je běžný papír – tedy 100g/m² a více, na tiskárně umožňující barevný tisk) – v databázi je třeba označit NE (nemám zájem o hlavičkový papír).

Před výběrem této možnosti žádáme školy o vyzkoušení tisku na tiskárně – tento výběr již nepůjde po uzavření objednávek v půlce března editovat. Po tomto termínu nebude možné vytištěný hlavičkový papír pro školy objednat.

Do databáze se můžete přihlašovat na našich webových stránkách nebo přes tento přímý odkaz: http://www.europass.cz/zadosti/login.php. Podrobný manuál pro uskutečnění objednávky naleznete na v databázi v záložce Nápověda.

Dodatek k osvědčení je jedním z dokumentů Europassu, který mohou zdarma obdržet absolventi škol spolu s vysvědčením o závěrečné zkoušce, výučním listem a vysvědčením o maturitní zkoušce, a to v českém a jednom cizím jazyce (angličtině, němčině nebo francouzštině) podle výběru držitele. Dodatek k osvědčení usnadňuje pochopení významu osvědčení a jeho uznání doma i v zahraničí, využijí ho proto zejména uchazeči o brigádu, stáž nebo práci.