02.09.2015Startuje celoevropská soutěž o nejlepší virální video

Europass vyhlašuje celoevropskou soutěž o nejlepší virální video o výhodách dokumentů Europassu. Vyhrát můžete voucher v hodnotě 2000 EUR na nákup zboží na Mall.cz a další zajímavé ceny.

Jak video do soutěže vytvořit? Soutěžní video může mít jakoukoli podobu (animované, hrané nebo ilustrované) a jakýkoli žánr (komedie, dokument, drama), ale musí trvat nejdéle 180 vteřin. Lze ho nahrát v češtině, ale pro lepší srozumitelnost v celoevropském hlasování doporučujeme video opatřit anglickými titulky. Důležité pro virální video je zejména originální myšlenka či zpracování, které vede k získání popularity a sdílení videa co největším počtem lidí na sociálních sítích.

V loňském roce, kdy se soutěž o nejlepší virální video konala poprvé, vyhrálo video s názvem „Important Papers of Life“ (Důležité papíry v životě), kterou natočili studenti z Estonska a kde je Europass přiřazen k tak důležitým papírům, jako je první kapesné, první milostný dopis nebo vzkaz v láhvi. První ročník soutěže byl úspěšný i pro Českou republiku. Ve velké evropské konkurenci 62 videí z 12 evropských zemí se v první desítce umístila se dvě česká videa (Bez Europassu za hranice nelez a Europass decides!).

Termín odevzdání videí je od 19. října do 16. listopadu 2015, vítězná videa budou vyhlášena 10. prosince 2015. Více informací najdete na www.europass.cz/videoviral2015. Loňská nejlepší videa si můžete prohlédnout na www.europass.cz/videoviral a podrobnosti o vítězích prvního ročníku soutěže si můžete přečíst v článku zde.