12.10.2012Soutěžte s Europassem a vyhrajte dárkový koš

Europass se ve dnech 16. – 23. října 2012 představí na veletrzích evropských informačních sítí (VEIS) ve čtyřech městech, kde návštěvníkům poradíme s tím, jak vyplnit a využít dokumenty Europassu, a uspořádáme pro ně soutěže o zajímavé ceny.

Na stánku Europassu se můžete zapojit do soutěže a vyhrát dárkový koš nebo alespoň získat reklamní předmět. Vybrat si můžete mezi několika soutěžemi podle vlastního výběru podle toho, zda jste dobří v zeměpisu, umíte luštit osmisměrku nebo se dobře orientujete v textu a umíte v něm najít požadované údaje. V soutěži můžete získat jeden z reklamních předmětů Europassu – jojo, otvírák na pivo, kompas nebo visačku na kufr. Vyhlášení výherce soutěže proběhne vždy po 17. hodině spolu s vyhlášením hlavní ceny soutěže veletrhu. Dárkový koš si výherce může vyzvednout do 18 hodin zde nebo mu ho pošleme poštou.

Veletrhy se konají vždy od 11 do 18 hodin v těchto městech a termínech:

16. 10. Praha (náměstí Republiky)

17. 10. Liberec (Náměstí Dr. Edvarda Beneše)

18. 10. Olomouc (Horní náměstí)

23. 10. Ústí nad Labem (Mírové náměstí)

Europass již využívají desítky milionů lidí v Evropě

Na stánku poradíme všem lidem, kteří se chystají na brigádu, stáž nebo práci v některé z evropských zemí, jak mohou využít Europass. Europass se skládá z pěti dokumentů a zájemci si mohou vybrat, které z nich chtějí využít. Jde o životopis, jazykový pas, mobilitu, dodatek k osvědčení a dodatek k diplomu. Všechny dokumenty Europassu jsou zdarma. Na stánku vám ukážeme, jak dokumenty Europassu vypadají, a poradíme vám, jak je získat, vyplnit a využít.

Životopis si například za dobu trvání Europassu stáhlo nebo on-line vyplnilo 43 milionů lidí. Europass-životopis už nyní běžně vyžadují zaměstnavatelé v zemích EU, úřady práce nebo pracovní agentury. Evropský formát životopisu si každý vyplňuje sám, a to v libovolném jazyce zemí EU. Formulář životopisu je ke stažení na stránkách www.europass.cz nebo jej lze vyplnit online.

Mezi dalšími dokumenty Europassu najdete jazykový pas, kam si každý může podle vlastního sebehodnocení uvést své znalosti dosažené v cizích jazycích, dále dokument zaznamenávající evropskou studijní stáž (Europass-mobilita) a dva dodatky – k osvědčení a k diplomu. Dodatek k osvědčení mohou dostat absolventi středních škol ke svému maturitnímu vysvědčení či výučnímu listu. Letos ho získalo přes 60 tisíc absolventů. Z dodatku k osvědčení v angličtině nebo jiném cizím jazyce zaměstnavatelé v evropských zemích z dodatků snadno zjistí, jaké kompetence a dovednosti se uchazeč ve škole během studia naučil.

Evropský rámec kvalifikací také usnadňuje mobilitu lidí v evropských zemích

Na stánku Europassu vám představíme další z evropských aktivit usnadňující lidem cestu za prací do zahraničí. Od roku 2012 je na dodatcích k osvědčení uvedena příslušná úroveň Evropského rámce kvalifikací (EQF), které držitel dodatku dosáhl. Úrovní EQF je osm, jsou mezinárodně srovnatelné a jsou důležitým údajem pro zahraniční zaměstnavatele. Díky údaji o úrovni EQF mají evropské země lepší možnost komunikovat mezi sebou o tom, jaké dovednosti a schopnosti mohou od uchazeče o práci, stáž nebo brigádu očekávat. Více informací najdete na http://www.eqf.cz/ a na stánku Europassu, kde si můžete jednoduše zjistit svou úroveň EQF. Tuto úroveň je vhodné uvádět i do životopisu.

TZ – 121012 – Road show akce EVROPA JE VÁM NA DOSAH