31.01.2017Školy si mohou stahovat dodatky se školním rokem 2016/2017

Databáze Europass – dodatků k osvědčení https://edo.europass.cz/ je již zpřístupněna ke stahování dokumentů s aktuálním školním rokem 2016/2017 a také pro objednávání hlavičkových papírů. Postup při stahování dodatků k osvědčení a nastavení školy pro aktuální školní rok (volba hlavičkových papírů) zůstává stejný jako v loňském roce.

Pro plný přístup do databáze a objednání hlavičkových papírů musí být škola zaregistrovaná; pro přihlášení je třeba uživatelské jméno (IČO školy) a heslo (zvolené při registraci). Při ztrátě hesla může škola využít funkci „zapomenuté heslo“ dole pod tlačítkem „přihlásit“. Po zadání e-mailové adresy, uvedené při registraci jako kontaktní, bude na tuto adresu doručen odkaz, kde lze zvolit heslo nové. Pokud škola  v databázi nenajde dodatek k požadovanému oboru nebo jeho příslušnou jazykovou verzi, může si o něj zažádat přes online formulář přímo v databázi (pod seznamem oborů E-DO).

Objednání hlavičkového papíru

Po přihlášení do databáze si lze objednat hlavičkový papír v sekci „Nastavení uživatele pro školní rok: 2016/2017“, a to nejpozději do 31. 3. 2017. Až do tohoto data může škola svoji objednávku upravovat a měnit. Pro vyzvednutí hlavičkových papírů lze zvolit jedno z Regionálních konzultačních center. Hlavičkové papíry budou v Regionálních konzultačních centrech připraveny k vyzvednutí na konci dubna. Školy, které si neobjednávají hlavičkový papír, si dodatky stáhnou z databáze přímo se záhlavím, nemusí již tedy stahovat a tisknout hlavičkový papír zvlášť.

Elektronické vydávání dodatků

Europass – dodatek k osvědčení mohou školy vydávat svým absolventům v elektronické podobě ve formátu pdf, a to například umístit ke stažení z webových stránek školy či intranetu nebo zaslat emailem. Bližší informace naleznete v článku Absolventi ocení dodatek v elektronické podobě.