21.09.2018Europass a EQF se představí na veletrhu Profesia days

Od 7. do 8. listopadu 2018 se na Výstavišti PVA EXPO v Praze v Letňanech koná veletrh práce Profesia day. Jde o nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice, kde se každoročně sejdou tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. A Europass spolu s Evropským rámcem kvalifikací budou opět u toho.

Na stánku Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) vás seznámíme s novinkami v Europassu a EQF (Evropském rámci kvalifikací), nabídneme vám vzorově vyplněná portfolia dokumentů (vč. životopisu a motivačního dopisu) pro různé věkové skupiny a různé pracovní pozice, nabídneme vám praktické rady a tipy Jak vyplnit životopis a motivační dopis a jak se připravit na pohovor a také praktické publikace pro zájemce o práci nebo studium v zahraničí nebo o dobrovolnickou zkušenost. Tyto publikace jsou k dispozici také online na http://www.europass.cz/publikace-prace-v-zahranici-studium-v-zahranici-dobrovolnictvi/. Návštěvníci stánku se také dozvědí, jakou úroveň kvalifikace mají a kde – na jakých dokumentech – údaj o EQF najdou. Stánek NÚV kromě toho nabídne návštěvníkům veletrhu informace o webu infoabsolvent.cz a o Národní soustavě kvalifikací.

Na veletrhu se můžete osobně setkat se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa, je tu připraveno kariérní poradenství a doporučení pro životopisy i příležitost zúčastnit se desítek přednášek zaměřených na zvýšení vašich šancí získat práci. Můžete si otestovat své jazykové a počítačové znalosti.

Vstup na veletrh je zdarma. Více informací najdete na https://profesiadays.cz/.