Absolventi a pracující

Proč Europass?
Formát životopisu je přehledný, jednotný ve všech členských zemích EU a je on-line. Většina zaměstnavatelů na tento životopis reaguje dobře – poznají z něj snadno, co opravdu umíte. Do konce března 2013 si životopis vyplnilo více než 54 miliónů uživatelů po celé Evropě.

Jak a kde vyplnit životopis?
Europass-životopis si můžete vyplnit zdarma a jednoduše online ZDE, ve všech oficiálních jazycích EU!

Jak do životopisu vyplnit odborné a sociální dovednosti?
Využijte slovník dovedností a kompetencí DISCO II, který nabízí překlady dovedností a kompetencí v deseti evropských jazycích. Je zdarma přístupný na
www.disco-tools.eu.

Jak vyplnit jazykové dovednosti?
Na základě sebehodnocení vyplníte úroveň A1 až C2 v mluvení, psaní a porozumění v daném cizím jazyce. Kde úrovně zjistíte? Např. na www.evropskejazykoveportfolio.cz.

Jak vyplnit praxi, když ještě žádnou nemáte?
Pokud jste ještě nikde nepracovali, vyplňte například praxi, kterou jste absolvovali při svém studiu, brigády a další aktivity, při kterých jste získali nějaké pracovní zkušenosti (např. absolvované kurzy, kroužky atd.).

Co k životopisu přidat?
K životopisu si můžete připojit evropský pas dovedností a do něj vložit další dokumenty Europassu (jazykový pas, doklad o mobilitě a dodatky k osvědčení a k diplomu) a další doklady o Vašich znalostech a dovednostech (např. certifikáty, diplomy, vysvědčení).

Chcete studovat v zahraničí?
Informace o možnostech studia v různých evropských zemích najdete na www.eurodesk.cz.

Chcete pracovat v zahraničí?
Informace o volných pracovních místech v zemích EU jsou na stránkách EURES (https://ec.europa.eu/eures). Vyhledávat lze podle zvolené pracovní pozice, země, regionu nebo doby trvání pracovní smlouvy.