27.03.2015Nová databáze pro vydávání dodatků k osvědčení

V březnu 2015 spustilo Národní centrum Europass novou databázi pro vydávání dodatků k osvědčení, která je otevřená veřejnosti a zjednodušuje školám proces vydávání dodatků. Bez registrace si tu může každý prohlédnout náhledy dodatků aktuálních oborů.

Po registraci získá škola plný přístup ke všem dodatkům, které jsou v databázi k dispozici. Nově databáze umožňuje také automatické zobrazení údajů školy vyplněných při registraci (adresa a status školy) na zadní stranu staženého dodatku. Škola může tedy dokumenty rovnou tisknout, nemusí již jako dřív údaje školy vkládat do pdf. Novinkou v databázi je pro školy také nová možnost dodatky stáhnout z databáze přímo se záhlavím bez nutnosti dodattek stahovat a tisknout zvlášť na hlavičkový papír. Do databáze jsou nově nahrávány i dodatky ke zkráceným formám studia. O tuto formu studia, ale i o jakékoliv jiné obory či jejich jazykové verze, které dosud nebyly pro dodatky zpracovány, si lze jednoduše zažádat prostřednictvím on-line formuláře.

Databáze je prozatím otevřená školám pro hromadné objednání dodatků k osvědčení pro jejich absolventy. V průběhu roku 2015 začne databáze sloužit i k vyřizování žádostí o vystavení dodatku jednotlivcům, kteří dodatek nezískali na střední škole.

Česká republika je po Maďarsku a Holandsku další evropskou zemí, která spustila databázi pro vydávání dodatků k osvědčení.  Modelem české databáze se chce inspirovat Slovinsko. Příprava české databáze probíhala od července 2013.

Podrobné informace o vydávání dodatků v nové databázi najdou zástupci středních škol zde.