10.10.2017Nejlepší středoškoláci byli oceněni Hospodářskou komorou a dostali dodatek k osvědčení

Celkem 270 absolventů ze 49 škol v gastronomických, technických oborech a v oborech služeb letos získalo osvědčení od Hospodářské komory, které dokládá zaměstnavateli požadovanou kvalitu mladých pracovníků, tedy o odborných schopnostech uplatnitelných v praxi. Všichni ocenění absolventi dostali na slavnostním předání certifikátů v Praze 7. října i dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu.

„Je mi ctí ocenit tyto mladé lidi. Nebojí se pracovat rukama a mají k výkonu svého povolání i odpovídající dovednosti. Pochválit musím ale i jejich rodiče, když jejich úsilí během studia podporovali,“ poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Oceněné absolventy podle Dlouhého čeká skvělá a dobře placená kariéra. Mezi mladými lidmi totiž zájem vystudovat technický či řemeslný obor klesá.

Národní centrum Europass při této příležitosti předalo oceněným absolventům dodatek k osvědčení, a to v češtině a ve dvou dalších jazykových verzích. Dodatek mohou využít při hledání práce, brigády nebo dalšího studia v zemích Evropské unie. Do desek absolventi dostali také rady a tipy, jak využít dokumenty Europassu při hledání práce.

Více informací na www.komora.cz.