04.03.2016Na veletrhu JOBS EXPO se představí Europass i Evropský rámec kvalifikací

Ve čtvrtek 10. března 2016 ve 13,30 proběhne na veletrhu JOBS EXPO v místnosti 213 přednáška na téma Využití dokumentů Europassu při hledání práce doma i v zahraničí. Dozvíte se na ní o nabídce Europassu pro uchazeče o práci, zejména o evropském formátu životopisu, který lze sestavit online s pomocí rad, tipů a příkladů, jak jednotlivé kolonky vyplnit, a o dodatku k osvědčení, který dostávají absolventi středních škol ke svému maturitnímu vysvědčení, výučnímu listu nebo vysvědčení o závěrečné zkoušce. Dodatek k osvědčení tato vysvědčení slovně doplňují, jsou zde uvedené například obecné a odborné kompetence, které žáci ve škole získali, nebo jejich možné profesní uplatnění.

Součástí přednášky bude také informace o EQF – Evropském rámci kvalifikací, jehož úroveň je uvedena na zmíněném dodatku k osvědčení, Europass-životopisu a od roku 2017 bude též uvedena na všech absolventských vysvědčeních, která získají absolventi základních a středních škol, na výučních listech a na diplomech absolventů vyšších odborných škol. Údaj má na dokumentech podobu zkratky EQF (např. na maturitním vysvědčení EQF 4 nebo na diplomu  o absolutoriu vyšší odborné školy EQF 6). Více informací o Evropském rámci kvalifikací najdete na www.eqf.cz, o tom jak si určit svou úroveň EQF a jak si ji vyplnit do životopisu se dozvíte zde.

Veletrh pracovních příležitostí JOBS EXPO se koná na Výstavišti v pražských Holešovicích ve dnech 10. a 11. března 2016 vždy od 10 do 18. hodin. Vstupné je zdarma. Veletrh poradí účastníkům s životopisem, pracovním pohovorem i osobním rozvojem, doprovodný program naučí jak nechybovat při hledání práce a jak si osvojit dovednosti. Lze tu rovněž získat fotografii pro životopis, vyzkoušet si jazykové minilekce nebo si změřit znalosti.