01.02.2018Jak do životopisu uvést IT dovednosti

Své IT znalosti vyplňte do části životopisu nazvané Digitální dovednosti.

Do kolonky Další počítačové dovednosti uveďte programy, které ovládáte. Uveďte například, s  jakou verzí MS Office pracujete a jaké její části využíváte. Pokud jste v zaměstnání pracoval se systémem SAP, klidně si do životopisu napište, že příslušný modul znáte jako uživatel. To platí i pro programy, se kterými jste se setkali ve škole. U nich je dobré uvést alespoň přibližnou úroveň znalosti (např. základní znalost AutoCAD).

 

Sebehodnocení digitálních dovedností

V této části životopisu můžete také vyplnit tabulku, kde lze jednoduše ohodnotit své počítačové znalosti v oblastech zpracování informací, bezpečnosti, vytváření obsahu atd. Jednotlivé úrovně jsou opět podrobně a srozumitelně rozepsané. Takové sebehodnocení se běžně nepoužívá a není nutné ho vyplňovat. V některých případech může být ale užitečné. Pokud reagujete například na pozici, která není technická, ale je u ní potřebný určitý vhled do IT problematiky, na základě této tabulky personalista odhadne, na jaké úrovni jste schopni řešit počítačové problémy, a jak snadno se naučíte pracovat s programy, které jsou pro danou pozici potřeba.

 

 

 

V případě, že jste IT profesionál, tabulku sebehodnocení digitálních dovedností nevyplňujte. Stačí, když vypíšete všechny technologie (programovací jazyky, frameworky, prostředí, nástroje), se kterými pracujete, už přímo do Dovedností vztahujících se k určitému povolání nebo do Dalších počítačových dovedností.

 

Ukázky vyplněných životopisů:

 

Další rady a tipy pro vyplnění životopisu:


Životopis Europassu


Rady a tipy vycházejí z konzultací s personalisty (leden 2018).