13.08.2013Hledáte práci? Víme, jak na to

Ti z Vás, kteří hledají práci nebo skončili školu a budou o prázdninách přemýšlet, co dál, mají možnost využít naši novou webovou stránku Jak hledat práci. Nic neponechte náhodě, základem je připravit si dobrý životopis a motivační dopis. Rady a tipy, jak napsat životopis a motivační dopis určitě oceníte. K životopisu patří také evropský pas dovedností, do kterého si v elektronické podobě vložíte získané  diplomy, certifikáty, osvědčení, doklady o vzdělání, abyste  měli vše v jedné složce.

Naše nová stránka Vám dá praktické rady!

Národní centrum Europass připravuje na podzim pro ty z Vás, kteří si chtějí nechat poradit osobně, řadu akcí (veletrhy a semináře pro veřejnost i pro školy), aktualizovaný přehled akcí Vám nyní nabízíme na nové stránce Kalendář akcí našeho webu a v sekci Kalendář akcí na facebooku. Přijďte si nechat poradit z očí do očí, jak Vám portfolio Europass může pomoci k vysněnému cíli.

Vím, v čem jsem dobrý/á

Personalisté potvrzují, že častým problémem adeptů je, že nevědí, co chtějí dělat, pro co mají vlohy, v čem jsou dobří. Nevíte-li, jaký typ práce by Vám vyhovoval, nezapomeňte, že existuje síť odborníků, kteří jsou schopni Vám říci, jak Vás vidí oni, a které dovednosti máte vzhledem k potřebám trhu práce šanci uplatnit. Pakliže tápete, obraťte se tedy např. na některého z kariérních poradců. Důležité je mít zpětnou vazbu od druhých, bez ní může být Vaše hledání obtížnější.

Poznávat svět je způsob, jak si rozšířit obzory

Nedaří-li se Vám sehnat práci v ČR, nezapomeňte, že jsme součástí EU a máte tedy možnost hledat práci, studium nebo brigádu v zahraničí. Získané zkušenosti se Vám hodí do životopisu a zaměstnavatel v ČR je dokáže ocenit, zlepšíte si jazykovou výbavu a třeba i něco našetříte. Získáte také větší nadhled nad věcmi a sebevědomí. I „obyčejné“ cestování Vás obohatí.

Více rad hledejte přímo v Jak hledat práci.