27.08.2013Europass-životopis si do konce března 2013 vyplnilo nebo stáhlo více než 54 milionů uživatelů

Proč je dobré si vyplnit Europass-životopis? Europass-životopis je nejrozšířenější formát životopisu v EU a jako takový dává větší možnosti. Posuďte sami – jen v prvním čtvrtletí roku 2013 (leden až březen 2013) si jej vyplnilo online více než 2 a půl milionu uživatelů internetu (pro zajímavost: jeden z dokumentů evropského pasu dovedností Europass-jazykový pas ve stejném období vyplnilo online více než 26 tisíc lidí).

Zajímavá je i struktura těch, kteří si v prvních třech měsících roku 2013 online vyplnili životopis, z hlediska let praxe, kterou mají: bez pracovních zkušeností je 39,5 % z nich, pracovní zkušenost v délce do dvou let má 15,8 % z nich, 3-5 let 13,5 %, 6-10 let 12,6 %, 11-20 let 10,2 % a více než 20 let 5,9 %. Co z údajů vyplývá? Životopis vyplňovali především lidé bez praxe nebo s kratší dobou praxe, uživatelů s více než dvacetiletou praxí vyplnilo životopis nejméně (viz první graf ).

Dobrou zprávou je, že od roku 2005, kdy se začala vést statistika životopisů, do konce března 2013, životopis online vyplnilo nebo offline stáhlo neuvěřitelných 54.103.154 uživatelů a zájem o Europass-životopis se, jak je vidět na druhém grafu, neustále zvyšuje.

Dobrým pomocníkem při vyplňování životopisu, ale i např. jazykového pasu, jsou vyplněné vzory dokumentů, které najdete na jednotlivých stránkách dokumentů na našem webu, a které Vám ukážou, jak vyplněný dokument vypadá. I o ty je zájem, jak vyplývá z třetího grafu evropské statistiky.

A naši statistickou exkurzi zakončíme doma, čtvrtý graf ukazuje nejprve, kolik lidí si online vyplnilo českou verzi životopisu bez ohledu na to, zda se jejich bydliště nachází v ČR nebo ne (může se jednat např. i o cizince, hledající práci v ČR, kteří potřebovali životopis v českém jazyce). V závěru se podívejme, kolik uživatelů s bydlištěm v ČR, kteří ale mohli klidně vyplnit životopis v kterémkoliv z dalších jazyků EU podle toho, ve které zemi měli zájem pracovat.

Ti z Vás, kdo hledají práci, jistě ocení naše rady a tipy, jak napsat životopis, motivační dopis, jak se připravit na pohovor a jak hledat práci, rádi Vám ale poradíme i osobně, podívejte se do kalendáře našich akcí.

  • údaje v grafech za rok 2013 jsou za první čtvrtletí
  • veškeré zpracování dat online službou Europass splňuje požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 45/2001 z 18. prosince 2000 o ochraně jednotlivců v souvislosti se zpracováním osobních údajů institucemi a orgány Společenství a o volném pohybu těchto údajů.