13.08.2015Europass se představí na veletrhu pracovních příležitostí PRO JOB v Ostravě

Sháníte novou práci či brigádu? Uvažujete o rekvalifikaci či pracovním pobytu v zahraničí? Tak právě pro Vás je určena výstava PRO JOB, která bude probíhat 4. – 5. 12. 2015 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Cílem výstavy je nabídnout co nejširšímu spektru lidí možnosti práce, brigád, rekvalifikací, školení a jiných vzdělávacích nebo pracovních pobytů.

Výstava nabízí ojedinělou příležitost jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Uchazeči o povolání mají možnost osobně se setkat se zástupci firem a dostat tak kvalitní a srozumitelné informace o firmě a dané pracovní pozici. Zaměstnavatelé tak zároveň přicházejí do prvního kontaktu se svými potenciálními zaměstnanci. Na výstavě se budou prezentovat firmy a společnosti nabízející práci v tuzemsku i v zahraničí, pracovní a personální agentury, vzdělávací a rekvalifikační agentury. Výstava probíhá ve spolupráci s Úřadem práce ČR - krajskou pobočkou v Ostravě.

Na stánku Národního ústavu pro vzdělávání se dozvíte, jak správně vyplnit životopis Europassu nebo motivační dopis. Vysvětlíme vám také, co je to Evropský rámec kvalifikací (EQF) a jakou úroveň EQF máte právě vy.

V rámci doprovodného programu bude zajištěn přednáškový sál, kde si návštěvníci mohou poslechnout přednášky na téma jak se prezentovat u přijímacího pohovoru, jak správně napsat CV. Návštěvníci se dovědí, jaká je aktuální situace na pracovním trhu na Ostravsku z pohledu uchazeče o zaměstnání.
Těšit se můžete na zajímavou přednášku na téma ‘Kdo je tady uchazeč?’- O rychle se měnících podmínkách na pracovním trhu. Představíme zajímavá data o počtech obsazovaných míst v jednotlivých oborech/profesích/regionech, podíváme se na konkurenci mezi zájemci o práci i na výhled do nejbližší budoucnosti od analytika společnosti LMC, která provozuje portály Jobs.cz a Prace.cz.