23.03.2015Dvě česká videa vyhrála celoevropskou soutěž

Na konci léta loňského roku byla vyhlášena nová celoevropská soutěž o nejlepší virální video Europassu (Video Viral Competition), která navázala na svou úspěšnou britskou předchůdkyni a do které se zapojila i Česká republika. Do soutěže se přihlásilo 62 videí z celé Evropy a dvě česká videa se umístila v první desítce. Zvítězili studenti z Estonska se svým videem „Important papers“. Za výhru v podobě voucheru v hodnotě 2500 € si plánují v létě prodloužit pobyt v Irsku.

 

Přes velkou konkurenci se v první desítce umístila i dvě česká videa – na 5. místě video s názvem „Bez Europassu za hranice nelez“, které natočili studenti 2. ročníku Střední školy Ekonom v Litoměřicích v rámci mediální praxe. „Jsem na své studenty moc pyšná. Sami si video natočili, nastříhali. Vlastně všechno dělali skoro sami, jen ten nápad jsme museli společně vymyslet,” říká učitelka Lucie Folbergerová ze střední školy Ekonom. ,,Byli plní nadšení a vypadali jako skutečný štáb. Dokonce se lidé zastavovali a ptali se, co se zde natáčí,” dodává. Studenti za svůj úspěch obdrží poukázku na nákup v hodnotě 100 € na mall.cz.  “Sice jsme se chtěli jako třída podívat do Paříže, bohužel to nevyšlo,“ říká studentka Eliška Horová. Na 7. místě skončilo video „Europass decides!“, které natočili studenti z Děčína.

Soutěž o nejlepší virální video bude probíhat i v letošním roce a ve hře budou opět skvělé hodnotné ceny. O soutěži Vás budeme informovat na našich webových stránkách a na facebooku.

1. místo: Important Papers of Life

 

5. místo: Bez Europassu za hranice nelez

 

7. místo: Europass decides!

 

Všechna videa si můžete prohlédnout na https://www.youtube.com/channel/UCxl-Ei9oewwFwxFefqzzn1Q/featured