06.12.2016Aplikace IM-PROVE pomůže dobrovolníkům prezentovat získané zkušenosti

V nové aplikaci IM-PROVE mohou dobrovolníci sledovat, jaké soft skills si během dobrovolnictví zlepšili a co se díky němu naučili. Aplikace podporuje uznávání dobrovolnictví navenek, a může tak pomoci při hledání práce nebo brigády.

FOTO: Aplikace IM-PROVE

Aplikace IM-PROVE je k dispozici zdarma na adrese improve.inexsda.cz v češtině a angličtině. Stačí se jednoduše registrovat a zadat situaci, kterou dobrovolníci během svých aktivit prošli.

„Aplikaci můžeme jen doporučit, protože je uživatelsky příjemná, vychází z dobré praxe dobrovolnictví a používá terminologii, kterou zaměstnavatelé chtějí slyšet,“ říká Irena Palánová z Národního centra Europass ČR.

Aplikace IM-PROVE dobrovolníkům umožní:

  • zaznamenávat dobrovolnickou zkušenost, aby měli vše na jednom místě a mohli se vracet k tomu, co v kterém projektu zažili
  • zjistit, jaké soft skills („měkké dovednosti“) si touto zkušeností rozvinuli a jaké situace by měli vyhledávat, aby se mohli dál posouvat, tedy plánovat svůj další rozvoj
  • prezentovat svůj veřejný profil navenek – třeba na profesní sociální síti LinkedIn nebo v životopise, aby ukázali například potenciálním zaměstnavatelům, že na sobě pracují

„Věříme, že každou dobrovolnickou zkušeností se dobrovolník rozvíjí, a právě propojování dobrovolnictví se vzděláváním je pro nás prioritou. Věříme, že aplikace dobrovolníkům pomůže jejich pokrok co nejsnáze reflektovat, zaznamenat a prezentovat,“ uvádí Lenka Polcerová z neziskové organizace INEX-SDA, která se na vzniku aplikace podílela.

  • INEX-SDA k aplikaci IM-PROVE stále sbírá zpětnou vazbu
  • odkaz na poskytnutí zpětné vazby je k dispozici přímo v aplikaci
  • případné otázky zodpoví koordinátorka projektu Lenka Polcerová – lenka.polcerova@inexsda.cz

Aplikace IM-PROVE vznikla v rámci projektu „ZDoKonal se!“ realizovaného INEX-SDA ve spolupráci se slovinskou organizací Zavod Voluntariata s podporou grantu programu Evropské komise Erasmus+. V roce 2017 bude Europass spolupracovat s INEX-SDA na napojení aplikace přímo na dokumenty Europassu.